Artykuły

Drysdale Jiu Jitsu

Robert Drysdale swoją przygodę z Brazylijskim Jiu – Jitsu rozpoczął jako nastolatek, podczas nauki w college w Las Vegas. Trenował w Lewis Pederneiras Association (Nova Uniao). Bardzo szybko okazało się, że Brazylijskie Jiu – Jitsu było dla niego czymś naturalnym. Już wtedy Robert Drysdale podjął decyzję, że całkowicie poświęci się treningowi, współzawodnictwu i nauczaniu sztuki Brazylijskiego Jiu – Jitsu.

W roku 2000 Robert Drysdale wyjechał do Brazylii, gdzie mieszkał przez 8 lat. Trenował Brazylijskie Jiu-Jitsu w Sao Paulo najpierw w Marimba Club, a potem w sławnym zespole Brasa. Jego osobiste zaangażowanie w trening i współzawodnictwo było bez wątpienia na najwyższym poziomie. Kilka razy w tygodniu trenował w kwaterze głównej Brasa ze światowej klasy mistrzami i zawodnikami Brazylijskiego Jiu-Jitsu.
W 2004 roku otrzymał od Leo Viera czarny pas. Robert Drysdale wielokrotnie stawał na najwyższy podium podczas Brazilian Jiu-Jitsu World Championships (IBJJF/CBJJ). W 2007 roku zwyciężył w prestiżowym turnieju Abu-Dhabi Submission Wrestling World Championships.
W 2008 roku Robert Drysdale wrócił do Las Vegas, gdzie otworzyła własną szkołę Brazylijskiego Jiu-Jitsu.
Akademia Drysdale Jiu-Jitsu posiada swoją filię również w Polsce. Jej szefem jest Przemysław Gnat (czarny pas BJJ), który współpracuje z Robertem Drysdale’em od 2006 roku.

Przemysław Gnat jest głównym instruktorem w Walka Gniezno oraz sędzią krajowych zawodów Brazylijskiego Jiu-Jitsu. Posiada także bogaty dorobek sportowy. Jest on m. in. kilkakrotnym zwycięzcą European Open Jiu – Jitsu Championship, w 2007 roku zajął I miejsce w International Masters and Seniors Championship w Rio de Janeiro, a w 2008 II miejsce w World Jiu-Jitsu No-Gi Championship w Los Angeles.  W lipcu 2010 r. otrzymał czarny pas z rąk Roberta Drysdale’a.
Robert Drysdale już kilkakrotnie przebywał w Polsce na zaproszenie Przemka Gnata. Prowadząc zajęcia w kilku polskich klubach dał się poznać jako wyjątkowy przykład połączenia doskonałego zawodnika i nauczyciela.

W skład RDJJ Polska wchodzą:

Walka Gniezno http://bjj.gniezno.pl/
Gameness Poznań http://www.gamenessteam.pl/
Sowili Kielce http://www.bjjkielce.pl/
DJJ Łódź http://www.djj-lodz.w8w.pl/
Pirania Gdynia Grappling Team http://bjj.gdynia.pl/