Aktualności

6 Kwiecień

Mistrzostwa Europy FILA w grapplingu

fot. Piotr Pędziszewski

W dniach 29-31 marca br. w stolicy Węgier odbyły się Mistrzostwa Europy w grapplingu. W Kadrze Polski znalazło się pięciu reprezentantów naszego klubu: trener Zbigniew Tyszka, Łukasz Michalec (Piranha Sopot), Oskar Piechota (Piranha Gdańsk), Kamil Bołman oraz nasz rodzynek Maria Małyjasiak. Wyjazd okazał sie niezwykle udany dla naszych klubowych kolegów. Medale do Trójmiasta przywieźli:

Oskar Piechota – I miejsce kat. No Gi -84 kg

Łukasz Michalec – II miejsce kat. No Gi -100 kg oraz III miejsce kat. Gi -100 kg

Kamil Bołman – III miejsce kat. No Gi -62 kg

Maria Malyjasiak – II miejsce kat. No Gi +72 kg oraz I miejsce kat. Gi +72 kg

Nasz trener Zbigniew Tyszka niestety uległ w pierwszej walce swojemu przeciwnikowi Ivan’owi Tomasetti i nie obronił zeszłorocznego tytułu Mistrza Europy.
Na szczególną uwagę zasługuje postawa Oskara Piechoty, który przeszedł przez swoją kategorię wagową jak burza, pokonując w finale niezwykle utytułowanego Luce Anacoreta z Włoch.
Kolejnym zawodnikiem, który stoczył emocjonujące walki był Łukasz Michalec. Podczas rywalizacji w formule No Gi, odprawił w pólfinale latającą dzwignią na łokieć mistrza świata Serba Uros’a Culic. W finale uległ reprezentantowi Rosji po bardzo kontrowersyjnej decyzji sędziego.
Należy dodać, że dla Łukasza, Oskara i Kamila był to debiut w barwach narodowych !!!

Medalistom skałdamy serdeczne gratulacje !!!